Wywiady

Wywiady

Wywiady

Piszę, by wyładować złą energię

      - Zawsze uczestniczę w wyborach i konsekwentnie rozliczam polityków z ich obietnic. W odróżnieniu od "ciemnego ludu” nie kupuję wszystkiego, co mają do zaoferowania i jestem pamiętliwa - mówi wschowska blogerka Beata Babinicz w rozmowie z Adamem Muszkietą.

      - Staram się być zawsze obiektywna i to także nie podoba się wszystkim - mówi wschowska blogerka, która pisze pod pseudonimem Beata Babinicz.

Trwa "wojna o seks". Jak ją wygrać?

Honorata Jarosz jest nauczycielką wychowania do życia w rodzinie w I Zespole Szkół im. St. Staszica we Wschowie (fot. Archiwum domowe H. Jarosz)       - Znam, niestety, kilku nauczycieli WDŻ, którzy skutecznie zniechęcają młodzież do uczestniczenia w zajęciach. Brak przygotowania, a przede wszystkim złe podejście do przedmiotu i nauczanie go jako zła koniecznego, to wszystko nie przysparza nam zwolenników... - mówi Honorata Jarosz, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie w I Zespole Szkół im. St. Staszica we Wschowie.

Przed burmistrzem Wschowy trudne lata

      Dziś za Gazetą Lubuską publikujemy wywiad Adama Muszkiety ze Zdzisławem Mazurem - radnym Porozumienia dla Rozwoju. Powoli zaczynająca  się kampania wyborcza nie mogła umknąć naszej uwadze, bo - przypomnijmy - początek istnienia bezkresu był związany właśnie z wyborami samorządowymi.  

Wiosna wolontariuszy

        Już od 12 lat prowadzona jest ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”. W tym roku po raz pierwszy zawitała do Wschowy. Liderem wschowskich wolontariuszy jest Agnieszka Jaszczur, z którą rozmawia Andrzej Szczudło.

Wywiad z burmistrzem cz. IV

Każdy wywiad (jak większość dzieł pisanych na tym świecie) powinien mieć swój początek i koniec. I dlatego też czwarta część naszego wywiadu z burmistrzem tymczasowo nosi znamiona ostatniej - przynajmniej do czasu kiedy powstanie następna. W kolejnych pytaniach poruszamy sprawę budownictwa socjalnego w naszym mieście, pytamy o ocenę wyników ostatnich wyborów samorządowych oraz namawiamy na zwierzenia o tym, co stanowi największy problem w sprawowaniu władzy dla naszego burmistrza.

Uznany za człowieka Miłosza Czopka

fot. Adam Muszkieta      Zapraszamy do lektury wywiadu przeprowadzanego przez Krzysztofa Owoca z Adamem Muszkietą - byłym dziennikarzem zw.pl

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

     Frakcja Wyrzutowa - 10 grudnia przestałeś być dziennikarzem ZW.pl. Dla wielu było to kompletne zaskoczenie. Rzadko bowiem zdarza się, aby z dnia na dzień zwalniać kogoś, kogo można uznać za twarz portalu. Ciśnie się więc na usta pytanie – o co chodzi?

      Adam Muszkieta – O zamach w Smoleńsku i okupację kraju (śmiech). To nie do końca pytanie do mnie. Mogę powiedzieć tylko to, co sam usłyszałem na odchodne. Choć, jak się okazało, nie była to jedyna obowiązująca wersja.

       Od czego chcesz zacząć – od wersji dla mediów, czy może od wersji nieoficjalnych? Musisz wiedzieć, że z każdym dniem jest ich coraz więcej (śmiech).

Wywiad cz.III - o zrównoważonym rozwoju

W kolejnej części wywiadu z burmistrzem, kończąc rozmowę na tematy związane z historią, przechodzimy do zagadnień dotyczących współczesnej Wschowy. Łącznikiem między historią a współczesnością w naszej rozmowie jest jedna z największych inwestycji ostatnich lat - rewitalizacja, która wzbudza wśród mieszkańców miasta krańcowo odmienne opinie. W tej części pytamy również o strategię rozwoju dla Wschowy i przesłanki najważniejszych dla miasta decyzji.

Ostatnie komentarze

 • profile
  http://2ndhomeblog.net: http://2ndhomeblog.net

  Czytaj więcej...

   
 • e-lusterko.pl
  Artykuł niczego sobie. Będę tu częściej

  Czytaj więcej...

   
 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://signilight-
  Super artykuł! Dziękuję bardzo, na pewno wrócę.

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter