Sonda

Sonda

Sonda

Sonda - jaki duet powinien rządzić miastem?

       Zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Prawda wieczna i sprawdzona. Dlatego też na początku 2013 roku proponujemy sondę, która może odmienić oblicze polityki w naszym mieście.

       Ubiegły rok to zamieszanie na szczytach wschowskiej władzy. A to burmistrz Grabka dziękuje Miłoszowi Czopkowi za współpracę, a to ogłasza historyczne porozumienie ze Stanisławem Kowalczykiem. Uprzedzamy więc ewentualne zamieszanie po wyborach w przyszłym roku i proponujemy sondę pt. Jaki duet powinien rządzić miastem?

Czytaj więcej: Sonda - jaki duet powinien rządzić miastem?

Sonda z flagą na maszcie

       Niedługo zacznie się najdłuższy weekend nowoczesnej Europy – ponieważ 1 i 3 maja wypadają w tym roku odpowiednio we wtorek i czwartek wielu Polaków będzie świętowało przez cały tydzień. Czekają nas majówki, wycieczki rowerowe, grille, wypady w góry i nad morze. Jednak święta majowe to nie sam odpoczynek, to także pewne zobowiązania, które - jako obywatele, patrioci - powinniśmy wypełnić albo chociaż uszanować tych, którzy starają się okazać swoje przywiązanie do ojczystej flagi. Tym bardziej, że od 2004r. właśnie 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Sonda z flagą na maszcie

Sonda z przymrużeniem oka

      Prima aprilis za pasem, zatem zgodnie z tradycją należałoby szanownych czytelników zbałamucić jakimś zgrabnym tytułem typu: Wizyta króla we Wschowie! Po czym następowałyby sensacyjne doniesienia o planowanym ślubie króla Kazimiera rodem z Wielikich (pisownia, jak i zbieżność z imieniem pewnego polskiego króla oczywiście nieprzypadkowa) z jakąś nadobną księżniczką. 

Czytaj więcej: Sonda z przymrużeniem oka

Jaka promocja jest Wschowie potrzebna?

Kolejne pomysły na promocję Wschowy, przyciągnięcie turystów, zainteresowanie inwestorów z zewnątrz a nawet zainteresowanie wschowian Wschową i tym co się w mieście dzieje zdają się nie zdawać egzaminu. W lokalnych mediach pojawiają się ostatnio żywo komentowane artykuły, które opisują szeroko pojęte działania promocyjne, w tym wydarzenia, których wartością dodaną jest właśnie promocja miasta (Festiwal 100droga, ale też roznoszenie pączków), zawierają propozycje takich działań (zaproszenie przedstawicieli niemieckich biur podróży), dywagują nad skutecznością promocji (sprawa Swedwood).

Czytaj więcej: Jaka promocja jest Wschowie potrzebna?

Kulturalne podsumowanie lata

Pomimo dość kapryśnej pogody, dopiero co zakończony sezon wakacyjny obfitował w naszej gminie w wiele imprez plenerowych. Niektóre z nich były znane mieszkańcom z lat poprzednich - na przykład kolejna odsłona Jarmarku Mieszczańskiego, Dni Wschowy czy Noc Świętojańska w Lginiu. Pojawiło się jednak wiele nowych propozycji spędzenia wolnego czasu na powietrzu.

Czytaj więcej: Kulturalne podsumowanie lata

Raz jeszcze sonda wokół ronda

     Wschowa w tym roku doczekała się trzech rond - prawie gotowych, prawie oddanych do użytku. W trakcie wakacji przeprowadziliśmy sondę wśród czytelników na temat nazwy ronda powstającego na skrzyżowaniu ulic 55 Poznańskiego Pułku Piechoty oraz Daszyńskiego. Sonda była wakacyjna, temat więc potraktowaliśmy z przymrużeniem oka. Zatem i zaproponowane przez nas nazwy były żartobliwe. Żartobliwe, nie oznacza niepoważne.  

Czytaj więcej: Raz jeszcze sonda wokół ronda

Sonda wokół ronda

żródło: http://www.osowasien.pro-e.pl/Już niedługo otwarte zostanie nowe rondo na drodze wylotowej do Leszna. Zapewne, jak miało to miejsce w przypadku ronda przy szkole muzycznej noszącego chwalebną nazwę „Na trakcie królewskim”, dojdzie do burzliwej dyskusji dotyczącej jego nazwy. Pomóżmy więc naszym radnym. Wybierzmy nazwę, niech radni zobaczą, która jest najbliższa sercu mieszkańców. Głosuj! Nie zostawiaj decyzji o nazwie ronda przypadkowi!

Czytaj więcej: Sonda wokół ronda

Jakie KINO?

11 kwietnia, po długiej przerwie, we Wschowie ponownie zaistniało KINO. Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty zainicjowało projekt pokazów filmów dla mieszkańców gminy. Z powodu ograniczonych środków finansowych, jak i ograniczeń technicznych, projekt zakłada kino kameralne, ale za to niebanalne. Ponieważ już 9 maja odbędzie się kolejny seans filmowy, można się zastanowić czy kino jest mieszkańcom Wschowy potrzebne oraz jaka forma takiego przedsięwzięcia byłaby najbardziej trafna.

Czytaj więcej: Jakie KINO?

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.