Sonda

Sonda

O sądzie (w sondzie) nad Domem Kultury we Wschowie

W pierwszej bezkresowej sondzie brały udział 162 osoby.
Otóż, gdy zapytaliśmy czy Dom Kultury działa zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami - 16,7% głosujących odpowiedziało, że TAK. Zastraszająca większość, bo 80,9%, że NIE. 4 osoby (2,5%) nie miały w tej sprawie zdania.


Refleksja nasuwa się sama i nie trzeba być geniuszem, aby się domyśleć. Naszą Władzę czeka nie lada zadanie w tej dziedzinie.


Wśród osób niezadowolonych z działalności DK, 14,8% ankietowanych wyraziło chęć likwidacji tej instytucji jako takiej. Radykalne.
Choć osobiście jestem w stanie doszukać się w tym raczej desperackiego wołania o zmiany na polu Kultury we Wschowie. Mogę też zrozumieć taką postawę, jako brak wiary w rozwiązanie pt.: ,,Zmieniamy kierującego tą jednostką i wszystko się wyprostuje, poprawi”.

Gdzieś wcześniej wyraziłem swoje zdanie, iż niewystarczający jest tylko zabieg pielęgniarski, lecz potrzebna jest wręcz operacja. Potwierdziło to 48,8% głosujących w naszej ankiecie, głosujących za zmianą struktury DK. Z sondy wynika, że ZMIANY nie mogą dotyczyć tylko LIDERA, ale muszą dotyczyć całej struktury tej instytucji. Potrzebna jest totalnie nowa jakość. Podejście otwarte na potrzeby mieszkańców, lokalnych działaczy kultury, artystów czy twórców. Powrót wszystkich inicjatyw kulturalnych w mieście do Macierzy. Koniec z BANICJĄ. Aranżowanie tych imprez kulturalnych, które są wyczekiwane. Niekoniecznie mnożenie wielu, na które nie ma odbiorców. Więc niezbędne jest stałe i nieustające wsłuchiwanie się w potrzeby Wschowian.


Najciekawszą jednak liczbą w tej sondzie jest dla mnie 17,3. Jest to procentowa ilość ludzi podpisująca się pod pomysłem połączenia Domu Kultury z OSiR-em. Sam daleki jestem od sportu, ale od dawna obserwuję działanie tej jednostki i ludzi ją tworzących i powiedzieć muszę jasno – dają radę.


Napisałem w swoim poprzednim artykule o zazdrości, jaką żywię w stosunku do społecznych działaczy sportowych w mieście, jak i odbiorców ich działań. OSiR, mówiąc krótko, działa nie tylko dobrze, co wręcz prężnie, z dbałością o inicjatywy mini jak i maxi. Dlatego podejrzewam, że chęcią połączenia tych dwóch instytucji, głosujący zwracają uwagę, jak powinna działać  gminna jednostka.

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.