Na dwóch kółkach

Na dwóch kółkach

Na dwóch kółkach

Zdobądź najwyższy szczyt powiatu wschowskiego trasą nr 5

Tym razem proponuję najbardziej urozmaiconą trasę rowerową w naszej okolicy – trasę po Wzgórzach Pszczółkowskich. Trasa została dobrze oznaczona i opisana przez Nadleśnictwo Sława Śląska. Dodatkową atrakcją podczas jej przemierzania jest możliwość rozpamiętywania ciekawej legendy, która bezpośrednio dotyczy odwiedzanych miejsc. Legendę tę odnalazłem w sieci i podaję ją na końcu tego opisu.

TRASA 5: Wschowa - Stare Strącze - Góra Szubieniczna - Winna Góra – Pszczółkowo - Wygnańczyce – Wschowa

Czytaj więcej: Zdobądź najwyższy szczyt powiatu wschowskiego trasą nr 5

Tym razem na północ, Drogą Świętego Jakuba czyli trasa nr 4

{jcomments on}Choć jakakolwiek wyprawa na północ może wiązać się z ryzykiem odmrożeń lub wpadnięcia w chorobę alkoholową spowodowaną długotrwałym brakiem słońca, jednak gdy w tym kierunku nie będziemy podążać zbyt długo, a po pewnym czasie zamierzamy zawrócić, wyżej opisane negatywne skutki nam nie grożą. Oczywiście wiadomo, że szlak Świętego Jakuba ogólnie prowadzi na południe (do Hiszpanii), jednak tym razem pokonamy jego fragment  „pod prąd”, udając, że właśnie stamtąd wracamy.

Czytaj więcej: Tym razem na północ, Drogą Świętego Jakuba czyli trasa nr 4

Wokół nieistniejącego komina czyli trasa nr 3

{jcomments on}Gdyby niemiecki właściciel nie  postanowił zlikwidować wschowskiej cukrowni oraz gdyby szwedzki koncern nie podjął decyzji o inwestycji na jej terenie, prawdopodobnie jej komin byłby świetnym punktem orientacyjnym na większości poniżej opisanej trasy. Jednak pewnie i tak nikt się nie zgubi, bo podczas tej przejażdżki ani razu nie trzeba się martwić czy skręcamy w prawidłową ścieżkę leśną, ponieważ cały czas będziemy się poruszać publicznymi drogami. Stąd też wynika pewna niedogodność – zakaz uzupełnienia soli mineralnych przez spożywanie złocistego napoju zaprawianego chmielem. Trasa ma jednak swoją zaletę – daje szansę na aktywny odpoczynek, kiedy nie ma się zbyt wiele czasu.

Czytaj więcej: Wokół nieistniejącego komina czyli trasa nr 3

Tam gdzie spotykają się dwie rzeki czyli trasa nr 2

{jcomments on}Przedstawiam kolejną rowerową trasę po najbliższej okolicy. Najciekawszym jej odcinkiem jest przejazd po wałach przeciwpowodziowych wzdłuż rzek Barycz i Odra.Tym razem opis trasy w dwóch wersjach - dla zuchwałych (60km) oraz dla niecierpliwych (20km). Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej: Tam gdzie spotykają się dwie rzeki czyli trasa nr 2

Nieco aktywności ku większej z życia radości - czyli trasa nr 1

{jcomments on}Ogłosiliśmy już, że sezon rowerowy w pełni. Składamy zatem pierwszą propozycję spędzenia nieco aktywniej ciepłych miesięcy w tym roku. Ponieważ dla zdrowia fizycznego i psychicznego ważne jest zachowanie równowagi między pracą a wypoczynkiem, a do pracy jak sądzimy naszych czytelników zachęcać nie trzeba (na co dowodem są pozytywne wskażniki makroekonomiczne naszej ojczyzny), postaramy się zmobilizować do aktywnego wypoczywania w najbliższej okolicy naszego miasta. Liczymy, że dzięki naszym propozycjom ponownie sformułowania "w zdrowym ciele zdrowy duch" lub "cudze chwalicie - swego nieznacie" staną się popularne i zyskają na znaczeniu.

Na dobry początek przedstawiamy pierwszą z tras rowerowych: Wschowa – Czerlejewo – Kowalewo – Wschowa.

Czytaj więcej: Nieco aktywności ku większej z życia radości - czyli trasa nr 1

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.