Za nami

Za nami

Za nami

Wschowianin na Łysicy

      W dniach 7 – 9 grudnia br. w Świętej Katarzynie w Górach Świętokrzyskich odbyła się 24 wyprawa klubowa członków Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich. Wyprawa połączona była z jubileuszem 15.lecia Klubu oraz wejściem na Łysicę, 612 m. n.p.m.

Para buch…Koła w ruch…

      Punktualnie o godzinie 9.06 na nieczynnej stacji kolejowej we Wschowie zameldował się pociąg turystyczny Winniczek, na czele którego jechał zabytkowy parowóz.

       Przyjazd zabytkowego parowozu jadącego z Poznania do Zielonej Góry, w którym jechali goście wybierający się na tzw. Winobranie, zapowiadany był od dłuższego czasu przez organizatorów – Biuro Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta we Wschowie, jako element Królewskiego Festiwalu Muzyki. 

Wyguglany partner

Występ chóru z Panewnik w Wijewie       W piątek, 5 października wydarzeniem dnia była we Wschowie premiera filmu „Wizyty królewskie we Wschowie” autorstwa młodzieży z LO im. Tomasza Zana. Rangę wydarzenia podkreślała obecność oficjeli w osobach między innymi burmistrza z zastępcą i wicestarosty oraz gości z Saksonii. Uczestnicząc w tej imprezie miałem okazję przekonać się, że nie jest znana geneza tego przedsięwzięcia. Oto więc kilka akapitów wyjaśnienia. 

Na obcej ziemi

      Promocyjne spotkanie z autorką albumu o tym tytule jest jedną z pierwszych inicjatyw Stowarzyszenia Wschowa w Europie. Odbędzie się ono w najbliższy piątek 24 sierpnia o godzinie 18.00 w czytelni Biblioteki Publicznej we Wschowie. 

Ostatnie komentarze

 • profile
  http://2ndhomeblog.net: http://2ndhomeblog.net

  Czytaj więcej...

   
 • e-lusterko.pl
  Artykuł niczego sobie. Będę tu częściej

  Czytaj więcej...

   
 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://signilight-
  Super artykuł! Dziękuję bardzo, na pewno wrócę.

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter