Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Karolów dwóch

       W czwartek 29 listopada br. miałem okazję uczestniczyć w miłej uroczystości . Jej bohaterami było dwóch Karolów. Jeden z nich to Karol Kurpiński, drugi – Karol Muszkieta, który tego pierwszego opisał. Lata zainteresowania osobą muzyka i kompozytora z Włoszakowic zaowocowały książką pt. Kurpiński nasz współczesny. Trudu redakcyjnego przygotowania materiału podjął się Paweł Borowiec, a o finanse na książkę zatroszczył się Stanisław Waligóra, wójt gminy i jednocześnie prezes Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego.

Nowe otwarcie

Ówczesny burmistrz Oirschot Frits Speetjens       Z przyjemnością informuję, że na wschowską scenę ngo – organizacji pozarządowych wchodzi nowe - stare stowarzyszenie. Chodzi o nowe życie dawnego Komitetu Współpracy Wschowy z Oirschot. Komitet powstał w 1992 roku i przez szereg lat stanowił platformę współpracy naszego miasta z gminą holenderską. W tamtym czasie była to współpraca specyficzna, asymetryczna, w której Holendrzy skupiali się na udzielaniu pomocy charytatywnej mieszkańcom Wschowy, więcej dając niż biorąc. Sytuacja ta ulegała stopniowym zmianom aż do chwili, gdy współpraca całkowicie wygasła. Przyczyn tego było kilka, zarówno po stronie holenderskiej jak i polskiej.

Deszcz, śpiew i smoki

      Po raz kolejny wschowscy harcerze udowodnili, że potrafią dobrze się bawić niezależnie od wszelkich przeciwności losu. W dniach 20-21.04 Hufiec Wschowa świętował swoje 62 urodziny. W dwudniowych obchodach uczestniczyli harcerze ze Wschowy oraz z Wolsztyna w liczbie ok. 150 osób – 10 drużyn harcerskich oraz 4 gromady zuchowe. Jako miejsce obchodów tegorocznego święta harcerze wybrali Gimnazjum nr 2 we Wschowie.

Ostatnie komentarze

 • profile
  http://2ndhomeblog.net: http://2ndhomeblog.net

  Czytaj więcej...

   
 • e-lusterko.pl
  Artykuł niczego sobie. Będę tu częściej

  Czytaj więcej...

   
 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://signilight-
  Super artykuł! Dziękuję bardzo, na pewno wrócę.

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter