W powiecie

W powiecie

W powiecie

Wygaśnięcie mandatu

               Niesamowitą czujnością i szybkością działań wykazała się rada powiatu i jej przewodniczący Ryszard Szumski! Niemal na finiszu obecnej kadencji dokonano odkrycia tego, o czym wiedzieli niemal wszyscy - radny opozycji Leon Żukowski nie jest mieszkańcem naszego powiatu! Wszyscy wiedzieli, ale przewodniczący zdobył dowody w postaci deklaracji PIT wysłanej z Ostrowa Wlkp. a nie z Nowej Soli. No, wprost bomba, to jest to na co przewodniczący czekał tyle lat.

Trochę inne spojrzenie na Straż Miejską

       Często nie zgadzam się ze sposobem rządzenia w naszym mieście, ale nie jest tak, że z góry zakładam, że wszystko jest złe i nie akceptuję żadnych podejmowanych przez burmistrza i radę miejską decyzji. Być może zaskoczę niektórych czytelników (a nawet w przypadku niejakiego Kazka utwierdzę w przekonaniu, że nasz portal to tuba burmistrza), ale muszę przyznać, że powołanie Straży Miejskiej to jedna z lepszych decyzji. Nie widzę powodów, dla których ta jednostka miałaby być zlikwidowana. Przynajmniej dotąd, aż w naszym społeczeństwie nie przestanie funkcjonować przekonanie, że wszelkie przepisy zawarte w ustawie zwanej Kodeks wykroczeń, wszelkie regulaminy, zasady dotyczące współżycia, korzystania z dobra publicznego to zbędne wymysły utrudniające życie, stworzone tylko i wyłącznie do stosowania represji i wyciągania pieniędzy.

Czy radna Rahnefeld załatwi tarczę antyrakietową?

       Dzięki energicznej i błyskotliwej radnej, Rada powiatu wschowskiego zajęła się kolejnym kluczowym i istotnym dla mieszkańców naszego regionu problemem. Pani Rahnefeld wie doskonale czego pragną mieszkańcy powiatu. Nas nie interesują przyziemne problemy niszczejącej infrastruktury, problemy komunikacyjne czy wysokie bezrobocie. Każdy mieszkaniec powiatu natomiast z radością oddałby się słuchaniu Radia Maryja, spożywając przy tym dania sporządzone z samych tylko zdrowych i naturalnych produktów. Ale na drodze do tej pełnej szczęśliwości co rusz coś staje, a to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji a to GMO. Skoro więc zajmowano się już na sesji problemem koncesji radiowo-telewizyjnych to przyszła pora i na GMO. Trzeba być konsekwentnym przecież. Rodzi się co prawda małe zwątpienie i pytanie – czy skoro nie potrafimy rozwiązać naszych powiatowych problemów, to czy będziemy skuteczni na forum województwa, państwa i świata? Nasza dzielna radna nie ma takich wątpliwości. Wschowa i cały powiat niczym Rejtan stanąć musi na drodze GMO.

Specjalność Rady Powiatu?

       Koniec miesiąca to jak zwykle czas podejmowania decyzji i uchwał przez samorządowców. Radni Powiatu zbiorą się w dniu 30 maja 2012 roku i patrząc na porządek obrad należy przypuszczać, że będzie to posiedzenie nie mniej czasochłonne i burzliwe, jak wszystkie poprzednie. Czy bardziej owocne, to się okaże. Mnie w szczególności zainteresowały dwie sprawy, z którymi zmierzy się koalicja i opozycja. Jedną z nich jest podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu a drugą podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Wschowskiego. 

Rodzinna Wschowa?

      Za nami najdłuższy weekend w Europie… Osobiście nie miałem 9 dni wolnego, ale każdą wolną chwilę starałem się spędzić aktywnie, wspólnie z rodziną. Ze względu na fakt, że pogoda sprzyjała czynnemu spędzaniu czasu, nie marnowałem go na siedzeniu w domu. Najbardziej aktywnie spędziłem 1 maja, czyli Święto Pracy. W ten dzień metodą porównawczą wybrałem trzy sposoby spędzenia wolnego czasu na terenie naszego Powiatu - chcąc przy okazji udowodnić, że wokół nas naprawdę jest co robić i nie można się nudzić.

Chwiejący się Powiat?


Zbigniew Semeniuk i Leon Żukowski (fot. Marek Chwistek)       W styczniu tego roku minęło 10 lat od dnia, w którym Wschowa po wielu latach odzyskała status miasta powiatowego. Z tej okazji powinnam napisać coś pozytywnego i optymistycznego. Długo się zastanawiałam nad tym, jakie korzyści wynikają z faktu, że jesteśmy mieszkańcami miasta powiatowego? Co takiego ważnego robi Zarząd i Rada Powiatu dla rozwoju naszego miasta i gmin wchodzących w skład powiatu? Jaki mamy wpływ na podejmowane decyzje? Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to dobrą wiadomością może być tylko to, że Wschowa jest jeszcze miastem powiatowym. A obserwując zaangażowanie i to czym się zajmują podczas sesji Zarząd i radni Rady Powiatu to trudno o optymizm.
 

Co z tą Wschową?

źródło: http://slo7.waw.pl/o-szkole/patron-siodemki/Ani się obejrzeliśmy i już weszliśmy w rok jubileuszu dziesięciolecia powstania Powiatu Wschowskiego. Czas więc na pewne uwagi i podsumowania. Dziś głosem obywatelskim wypowiada się Pan Aleksander Macewicz, który był blisko tych, którzy o niego walczyli, a nawet sam dostępnymi wtedy sposobami o ten powiat walczył.

Redakcja

Błąd w podliczeniu

Każdy z nas popełnia błędy. Bywa tak, że w natłoku codziennych spraw coś  przeoczymy, opuścimy, pominiemy czy też popełnimy gafę. Mówi się nawet, że na błędach człowiek się uczy. Czasem jednak ta nauka jest długotrwała a tym samym zbyt kosztowna. Mówi się też, że każdy błąd można naprawić. Najpierw jednak trzeba go zauważyć albo poczuć jego skutki a potem trzeba mieć dobrą wolę i chęć naprawy.

Ostatnie komentarze

 • profile
  http://2ndhomeblog.net: http://2ndhomeblog.net

  Czytaj więcej...

   
 • e-lusterko.pl
  Artykuł niczego sobie. Będę tu częściej

  Czytaj więcej...

   
 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://signilight-
  Super artykuł! Dziękuję bardzo, na pewno wrócę.

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.

Newsletter