Niesamowitą czujnością i szybkością działań wykazała się rada powiatu i jej przewodniczący Ryszard Szumski! Niemal na finiszu obecnej kadencji dokonano odkrycia tego, o czym wiedzieli niemal wszyscy - radny opozycji Leon Żukowski nie jest mieszkańcem naszego powiatu! Wszyscy wiedzieli, ale przewodniczący zdobył dowody w postaci deklaracji PIT wysłanej z Ostrowa Wlkp. a nie z Nowej Soli. No, wprost bomba, to jest to na co przewodniczący czekał tyle lat.
Często nie zgadzam się ze sposobem rządzenia w naszym mieście, ale nie jest tak, że z góry zakładam, że wszystko jest złe i nie akceptuję żadnych podejmowanych przez burmistrza i radę miejską decyzji. Być może zaskoczę niektórych czytelników (a nawet w przypadku niejakiego Kazka utwierdzę w przekonaniu, że nasz portal to tuba burmistrza), ale muszę przyznać, że powołanie Straży Miejskiej to jedna z lepszych decyzji. Nie widzę powodów, dla których ta jednostka miałaby być zlikwidowana. Przynajmniej dotąd, aż w naszym społeczeństwie nie przestanie funkcjonować przekonanie, że wszelkie przepisy zawarte w ustawie zwanej Kodeks wykroczeń, wszelkie regulaminy, zasady dotyczące współżycia, korzystania z dobra publicznego to zbędne wymysły utrudniające życie, stworzone tylko i wyłącznie do stosowania represji i wyciągania pieniędzy.
Dzięki energicznej i błyskotliwej radnej, Rada powiatu wschowskiego zajęła się kolejnym kluczowym i istotnym dla mieszkańców naszego regionu problemem. Pani Rahnefeld wie doskonale czego pragną mieszkańcy powiatu. Nas nie interesują przyziemne problemy niszczejącej infrastruktury, problemy komunikacyjne czy wysokie bezrobocie. Każdy mieszkaniec powiatu natomiast z radością oddałby się słuchaniu Radia Maryja, spożywając przy tym dania sporządzone z samych tylko zdrowych i naturalnych produktów. Ale na drodze do tej pełnej szczęśliwości co rusz coś staje, a to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji a to GMO. Skoro więc zajmowano się już na sesji problemem koncesji radiowo-telewizyjnych to przyszła pora i na GMO. Trzeba być konsekwentnym przecież. Rodzi się co prawda małe zwątpienie i pytanie – czy skoro nie potrafimy rozwiązać naszych powiatowych problemów, to czy będziemy skuteczni na forum województwa, państwa i świata? Nasza dzielna radna nie ma takich wątpliwości. Wschowa i cały powiat niczym Rejtan stanąć musi na drodze GMO.
Czytaj więcej: Czy radna Rahnefeld załatwi tarczę antyrakietową?
Koniec miesiąca to jak zwykle czas podejmowania decyzji i uchwał przez samorządowców. Radni Powiatu zbiorą się w dniu 30 maja 2012 roku i patrząc na porządek obrad należy przypuszczać, że będzie to posiedzenie nie mniej czasochłonne i burzliwe, jak wszystkie poprzednie. Czy bardziej owocne, to się okaże. Mnie w szczególności zainteresowały dwie sprawy, z którymi zmierzy się koalicja i opozycja. Jedną z nich jest podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu a drugą podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Wschowskiego.
Za nami najdłuższy weekend w Europie… Osobiście nie miałem 9 dni wolnego, ale każdą wolną chwilę starałem się spędzić aktywnie, wspólnie z rodziną. Ze względu na fakt, że pogoda sprzyjała czynnemu spędzaniu czasu, nie marnowałem go na siedzeniu w domu. Najbardziej aktywnie spędziłem 1 maja, czyli Święto Pracy. W ten dzień metodą porównawczą wybrałem trzy sposoby spędzenia wolnego czasu na terenie naszego Powiatu - chcąc przy okazji udowodnić, że wokół nas naprawdę jest co robić i nie można się nudzić.
W styczniu tego roku minęło 10 lat od dnia, w którym Wschowa po wielu latach odzyskała status miasta powiatowego. Z tej okazji powinnam napisać coś pozytywnego i optymistycznego. Długo się zastanawiałam nad tym, jakie korzyści wynikają z faktu, że jesteśmy mieszkańcami miasta powiatowego? Co takiego ważnego robi Zarząd i Rada Powiatu dla rozwoju naszego miasta i gmin wchodzących w skład powiatu? Jaki mamy wpływ na podejmowane decyzje? Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw to dobrą wiadomością może być tylko to, że Wschowa jest jeszcze miastem powiatowym. A obserwując zaangażowanie i to czym się zajmują podczas sesji Zarząd i radni Rady Powiatu to trudno o optymizm.
{jcomments on}Ani się obejrzeliśmy i już weszliśmy w rok jubileuszu dziesięciolecia powstania Powiatu Wschowskiego. Czas więc na pewne uwagi i podsumowania. Dziś głosem obywatelskim wypowiada się Pan Aleksander Macewicz, który był blisko tych, którzy o niego walczyli, a nawet sam dostępnymi wtedy sposobami o ten powiat walczył.
Redakcja
{jcomments on}Każdy z nas popełnia błędy. Bywa tak, że w natłoku codziennych spraw coś przeoczymy, opuścimy, pominiemy czy też popełnimy gafę. Mówi się nawet, że na błędach człowiek się uczy. Czasem jednak ta nauka jest długotrwała a tym samym zbyt kosztowna. Mówi się też, że każdy błąd można naprawić. Najpierw jednak trzeba go zauważyć albo poczuć jego skutki a potem trzeba mieć dobrą wolę i chęć naprawy.
Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.
Czytaj więcej...