Polecamy

Polecamy

Studium - nic o nas bez nas

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy do zapoznania się z projektem zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wschowa, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”, dokumentu, który określa politykę przestrzenną gminy i jest podstawą do tworzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoby, które chciałyby wziąć udział w publicznej dyskusji na temat zmian w Studium, a tym samym zmian w samych planach zagospodarowania przestrzennego gminy, powinny się pospieszyć z wizytą w Ratuszu, gdzie od 27 lipca wspomniany projekt jest do wglądu, gdyż dyskusja odbędzie się 4 sierpnia. Czasu na zapoznanie się ze wspomnianymi materiałami – przed dyskusją - zostało zatem niewiele.
Poniżej zamieszczamy pełną treść zaproszenia.

Szanowni Mieszkańcy!

 


Od dnia 27 lipca do 26 sierpnia wyłożony jest do wglądu projekt zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wschowa, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko”. Zapraszam Państwa do zapoznania się z proponowanym zmianami. Mogą to Państwo zrobić, w każdy dzień roboczy w sali nr 25 w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa (ul. Rynek 1, 67-400 Wschowa). Dnia 04 sierpnia, o godzinie 11.00 zapraszam dodatkowo wszystkich zainteresowanych, do wzięcia udziału w publicznej dyskusji na temat proponowanych zmian, która odbędzie się również w UMiG Wschowa.
Bardzo ważną rzeczą jest, aby jak największa liczba mieszkańców zapoznała się z proponowanymi zmianami oraz wniosła ewentualne uwagi do projektu studium i prognozy. Można to zrobić pisemnie, kierując uwagi do Burmistrza, ustnie do protokołu oraz drogą e-mailową na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Należy podać jednak swoje imię i nazwisko lub nazwę organizacji, adres oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczyć będą uwagi. Swoje uwagi mogą Państwo wnosić do 16 września br.
Studium dotyczy całej gminy. W każdej miejscowości przewidziane zostały nowe tereny inwestycyjne, usługowe oraz tereny pod rozwój mieszkalnictwa. Krok ten, ma na celu zapewnienie możliwości równomiernego rozwoju naszej gminy. Proponowane zmiany otwierają nowe możliwości, ale równocześnie zamykają ewentualność innych realizacji. Z tego powodu, zachęcam jeszcze raz do zapoznania się z proponowanymi zmianami oraz wnoszenia swoich uwag.
Kolejnym krokiem będzie opracowanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, który musi być zgodny z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszej gminy. Oznacza to, że zmiany naniesione w studium będą wiążące dla planu zagospodarowania przestrzennego.
Zapraszam raz jeszcze do zapoznania się z projektem zmian i zgłaszania swoich uwag.


 
Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa
mgr inż. Krzysztof Grabka

Komentarze   

 
#4 Kasia 2011-08-11 14:58
Odpowiedź UMiG Wschowa 11.08.2011:
"Dzień dobry,
Wydział Planowania Przestrzennego informuje, że Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa dnia 4 sierpnia 2011r. zwrócił się do autora projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowani a przestrzennego gminy Wschowa o przekazanie w formie elektronicznej ww. projektu zmiany studium w celu jego umieszczenia na stronie www.wschowa.pl. O udostępnieniu projektu zmiany studium na ww. stronie internetowej powiadomimy niezwłocznie"
 
 
#3 Kasia 2011-08-01 19:31
Do: planowanie.umig@wschowa.pl (01.08.2011)
"W związku z informacją Burnistrza Miasta i Gminy Wschowa w sprawie projektu zmian â??Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowani a przestrzennego gminy Wschowa, wraz z prognozą oddziaływania na środowiskoâ?? proszę o udostępnienie mi ww materiałów drogą mailową lub umieszczenie właściwych informacji na stronie internetowej urzędu.

Nie ukrywam, że wskazana przez burmistrza opcja wglądu w projekt zmian stanowi dla mnie barierę czasową ( godziny urzędowania urzędu). Poza tym, w dobie informatyzacji, brak udostepnienia powyższych danych internautom jest formą ignoracji dla znacznej częsci zaangażowanych losem gminy Wschowa.

Zwracam się również z prośbą o przesunięcie terminu oraz godziny spotkania z mieszkańcami. 9 dni, od dnia udostępnienia powyższego projektu, to zbyt mały okres czasu na zapoznanie się i udział w dyskusji z burmistrzem.

Oczekując odpowiedzi.

Z poważaniem,
Katarzyna Owoc-Kochańska
bezkresu.pl"
 
 
#2 ademek 2011-07-31 07:19
jak dodadzą jesszcz jednego pdf-a to stronę wschowa.pl
bezkresu przestanie działłac :D :lol: 8) . Zauważyliście ze gdy pada wschowa.pl to pada bezkresu.pl i zw.pl
to stoi w tym samym miejscu!!
 
 
#1 Barbossa 2011-07-28 22:08
szkoda, że nie ma możliwość przeglądnięcia studium on line
jak w innych miastach
 

Ostatnie komentarze

  • Rafaello diTravelfan
    Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

    Czytaj więcej...

     
  • www.
    Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

    Czytaj więcej...

     
  • Krystyna
    Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

    Czytaj więcej...

     
  • anastazja
    świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

    Czytaj więcej...

     
  • http://www.
    Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

    Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.