Sprawy Miejskie

Sprawy Miejskie

Rekomenduję współpracę

Organizacje takie jak firmy czy urzędy powinny ciągle się zmieniać i ewoluować. Jedną z sił napędowych takiego rozwoju mogą być zmiany kadrowe. Nowe osoby w firmie, stowarzyszeniu, w urzędzie mogą wprowadzić innowacyjne pomysły i popchnąć współpracowników do realizacji kolejnych wyzwań.

Trudno mi jednak wyobrazić sobie sytuację, gdy w działającym zespole dochodzi do wymiany ludzi na kierowniczych stanowiskach, a nowa ekipa, przejmując kompetencje, nie współpracuje z odchodzącą.

 

Jestem pewny, że nawet w tak małym zespole jakim jest moja firma, tak przeprowadzona zmiana doprowadziłaby do wielu komplikacji w działaniu - a w przypadku dużej organizacji jaką jest Urząd, straty ciężko jest przewidzieć.

Obserwowałem od początku kampanię wyborczą wszystkich wschowskich kandydatów na Burmistrza, próbując wyłowić w składanych deklaracjach i obietnicach realistyczne i przemyślane pomysły na rozwój miasta. Niestety, większość z nich albo nie miała nic wspólnego z rzeczywistością, albo nie brała pod uwagę kompetencji i możliwości jakie ma w ręku lokalna władza.

Czy w związku z powyższym można poprzeć kandydata, którego jedynym programem jest zmiana ekipy rządzącej miastem, który w  okresie kampanii więcej energii poświęcił na krytykowanie konkurencji niż na przedstawianie własnego programu działania? Czy można zaryzykować powierzenie służby, jaką jest kierowanie gminą zespołowi nastawionemu na konfliktowanie?

Nie jestem blisko naszej lokalnej polityki, co daje mi pozycję jej obiektywnego obserwatora. Nie popierałem dotychczas żadnej grupy władzy bądź opozycji, podejmując jednak zawodowo i społecznie działania, które jak sądzę nasze miasto zmieniają na lepsze. Potrafię o lokalnych problemach spokojnie dyskutować z każdym, dla którego sprawy gminy są ważne. Noszę w sobie przekonanie, że powinno się szanować każdego aktywnego i odpowiedzialnego mieszkańca, nie odrzucając energii, jaką taka osoba może wzbogacać Wschowę, tylko z powodu jej przekonań, charakteru czy światopoglądu. Zmiany w naszym mieście są potrzebne, ale ich przeprowadzenie wymaga porozumienia i współpracy. Chciałbym wspierać te siły, które na taką współpracę są gotowe. Gotowość do współpracy osób mających aspiracje do sprawowania władzy we Wschowie to dla mnie jedno z ważniejszych kryteriów ich oceny. Niestety, dotychczasowa działalność środowiska Stowarzyszenia Odnowy Samorządu oraz KWW Nasza Wschowa Nasz Samorząd nie świadczy o takiej umiejętności.

Dlatego w II turze wyborów Burmistrza Wschowy poprę Krzysztofa Grabkę.

Komentarze   

 
#2 Franek 2014-11-28 18:46
kiedyś wyciągałeś do mnie dłoń proponując współpracę, wówczas odmówiłem dziś tego nie żałuję!
Wy, którzy popieracie Grabkę tylko się przyczyniliście do upadku miasta.
 
 
#1 Norbert Czechowski 2014-11-26 09:33
Bardzo ładnie wytłumaczona i usprawiedliwion a prostytucja poparciowa. Jednakże nadal ogromnie żałosna.
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.