Polecamy

Polecamy

Wschowski Portal Obywatelski poleca - felietony Joanny Erbel na stronie KP

O mieście i sprawach miejskich uzbierało się w internecie sporo ciekawej, interesującej publicystyki. Wschowski Portal Obywatelski jest pomyślany tak, żeby nie ograniczać dyskusji o Wschowie do kilku dosłownie spraw, które od jakiegoś czasu przewijają się w dyskusji o mieście. Będziemy więc  od czasu do czasu przybliżać, prezentować i polecać  co ciekawsze artykuły, a także odsyłać do miejsc w sieci, gdzie tematyka miasta i sprawy miejskie traktuje się   w sposób różnorodny i przede wszystkim inspirujący.

Wschowski Portal Obywatelski zdaje sobie sprawę, że współczesna dyskusja o mieście najczęściej dotyczy o wiele większych i bardziej zróżnicowanych miejsc niż Wschowa. Jestem jednak przekonany, że umiejętne przenoszenie dyskusji z dużych miast do takich miejscowości jak Wschowa, pozwoli  mieszkańcom spojrzeć na lokalne sprawy z innej perspektywy. Najlepiej gdyby tych perspektyw było jak najwięcej.
Środa będzie dniem, gdzie będziemy ten plan konsekwentnie realizować. Zatem dzisiaj kilka słów o publicystyce Joanny Erbel.

Pisze się o Erbel, ze jest feministką, weganką, ekolożką i aktywistką miejską. Publikuje w każdy czwartek  felietony na stronie Krytyki Politycznej.  Łączy w swoich artykułach sprawy tak teoretyczne jak  przestrzeń publiczna czy o wiele mniej teoretyczne, jak np. partycypacja (patrz: czwartkowy artykuł Joanny Erbel na stronie KP) z bardzo praktycznymi odniesieniami do codziennego, mniej lub bardziej, uciążliwego życia w mieście. Tematów, które Erbel porusza, jest oczywiście o wiele więcej. Autorce wystarczy wybrać się do pobliskiej kawiarni, żeby za chwilę opisać ingerencję nowoczesnych punktów sprzedaży w dość tradycyjne zakątki miasta i wynikające z tego konsekwencje. Felietony Erbel wprowadzają w czytelny i ciekawy sposób we współczesną dyskusję o mieście. Lektura obowiązkowa.

Komentarze   

 
#2 falvit 2011-02-23 14:45
Cytuję kralle:
Ja sie z tego obowiązku nie wywiąże :>

a dlaczego ? ja z przyjemnością przeczytałem
 
 
#1 kralle 2011-02-23 11:48
Ja sie z tego obowiązku nie wywiąże :>
 

Ostatnie komentarze

 • Rafaello diTravelfan
  Hej ! Jestem świeżo po lekturze Twojej barwnej relacji z imprezy Kolory pustynnych ...

  Czytaj więcej...

   
 • www.
  Nie do końca ze wszystkim się zgodzę, ale w gruncie rzeczy dobrze napisane i będę ...

  Czytaj więcej...

   
 • Krystyna
  Brawo Janeczko - są miejsca,gdzie rządzi przyroda, a nie pseudoturyści jakiejkolwiek ...

  Czytaj więcej...

   
 • anastazja
  świetnie autor opisuje swoje wojaże w lutym i ja lecę do Indii i trochę się ...

  Czytaj więcej...

   
 • http://www.
  Bardzo dobrze powiedziane, w wielu kwestiach się zgadzam.

  Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.